KS-Gaala

2021  2020  2019  2018   2017   2016   2015   2014

Jo perinteeksi muodostunut KS-Gaala eli kauden päätöstilaisuus järjestetään joka vuosi marras-joulukuussa. KS haluaa Gaalan kautta kiittää jäseniään toimintavuodesta ja palkita menestyneet sekä ansioituneet seuratoimijat. Kaudella 2020 päätöstapahtumaksi tosin jouduttiin ideoimaan hamaan tulevaisuuteen siirtyneen 10-vuotisjuhlagaalan sijaan KS:n ensimmäiset Tossunpesijäiset.

Vuoden 2021 päätöstapahtumassa juhlitaan sekä 10- että 11-vuotista seuraamme – pistä kalenteriisi ylös, että lauantaina 20.11.2021 11-vuotis KS-Gaala ja jatkot Kouvolan kaupungintalolla.

Katso ennakkotietoja!

KS-Gaala palkitut

 201820172016
Vuoden NaissuunnistajaMarja LaukkanenMirka SuutariTuuli Suutari
Vuoden MiessuunnistajaArttu LindqvistElmeri ToivanenSauli Pietikäinen
Vuoden TyttösuunnistajaElisa Mattila ja Liisa PeltonenLiisa PeltonenElisa Mattila
Vuoden PoikasuunnistajaAaro OjalaArttu LindqvistNiklas Heikkilä
Vuoden JoukkueNuJu (1. sija)SM -viesti H18 (1. sija)NuJu (3.sija)
Vuoden KS:läinenJorma LaukkanenHelena KattelusHeikki Kyyrönen
Vuoden SuunnistustekoSM-kisan ratamestari- ja karttatyöt,
tekijöinä Ossi Karvonen, Marko Uotila
ja Asko Määttä
Elisa Mattilan EM-mitalitH16 pojat -menestystä ympäri vuoden:
Arttu Lindqvist, Niklas Heikkilä, Pyry
Mattila, Henrik Asklöf, Eerik Nurminen
Vuoden ErikoismainintaIltarastijärjestelyjen aktiiviryhmä
Mikko Kekki, Lars Forsblom ja Jukka Sakki
Kilpailujen EA -tiimiKS:n kartoittajat: Heikki Kyyrönen,
Seppo Tuominen, Marko Uotila, Ossi
Karvonen ja Asko Määttä

KS-Gaala palkitut

 2015201420132012
Vuoden tyttösuunnistajaElisa MattilaLotta LuukkonenHenna PylvänäinenHenna Pylvänäinen
Vuoden poikasuunnistajaAaro OjalaNiklas HeikkiläNiklas HeikkiläNiklas Heikkilä
Vuoden nuori tyttösuunnistajaTuuli SuutariHenna PylvänäinenMirka SuutariMirka Suutari
Vuoden nuori poikasuunnistajaNiklas HeikkiläElmeri ToivanenSauli PietikäinenJoona Tynys
Vuoden tsemppariKirsi KiiskinenEveliina HasuErika TammilehtoSauli Pietikäinen
Vuoden talkoolainenJyrki HyyrynenJarkko TynysPetteri RankinenJorma Laukkanen
Vuoden KS:läinenRauno Vanhalakka, Pertti Vanhalakka, Jouko Vääränen, Hannu Töyrylä, Ossi KarvonenMauri KarnaattuPiritta WartiainenHannu Peni
Vuoden suunnistustekoIltarastien tulospalveluohjelman kehittäminen, Vesa VainikainenH190 viesti-SMPäivi Kekin MMAsko Määtän kartoitusprojektit ja yö-kupin junailu
Vuoden joukkueNaisten hiihtosuunnistuksen SM-hopeaviestijoukkueNuorten Jukola 1. joukkue (4. sija)Hiihtosuunnistuksen parisprintin SMLumi-Toukola naisten 1. joukkue
Vuoden suunnistajaSauli PietikäinenMirka SuutariSari VääränenSari Vääränen
ERIKOISPALKINNOTVuoden tulokas
Arttu Lindqvist

Vuoden komeetta
Henna Pylvänäinen

Nuorten Juklan 1. joukkue

NRC:n osallistuneet RR-ikäiset
Läpimurto
Tuuli Suutari

Kohti Salamavaloja
Jukka Tani

NRC:n osallistuneet RR-ikäiset
Tulokas
Lotta Luukkonen

Nuorten Jukolan 1. joukkue (7. sija)

NRC:n osallistuneet RR-ikäiset