2015   2014

 

Jo perinteeksi muodostunut KS-Gaala eli kauden päätöstilaisuus järjestetään joka vuosi marras-joulukuussa. KS haluaa Gaalan kautta kiittää jäseniään toimintavuodesta ja palkita menestyneet sekä ansioituneet seuratoimijat.

Vuoden 2017 KS Gaala järjestetään sunnuntaina 5.11.2017 Takamaan seuratalolla (Takamaantie 359, 45610 Koria).

KS-Gaala palkitut

 201620172018
Vuoden NaissuunnistajaTuuli SuutariMirka Suutari
Vuoden MiessuunnistajaSauli PietikäinenElmeri Toivanen
Vuoden TyttösuunnistajaElisa MattilaLiisa Peltonen
Vuoden PoikasuunnistajaNiklas HeikkiläArttu Lindqvist
Vuoden JoukkueNuJu (3.sija)SM -viesti H18 (1. sija)
Vuoden KS:läinenHeikki KyyrönenHelena Kattelus
Vuoden SuunnistustekoH16 pojat -menestystä ympäri vuoden: Arttu Lindqvist, Niklas Heikkilä, Pyry
Mattila, Henrik Asklöf, Eerik Nurminen
Elisa Mattilan EM-mitlait
Vuoden ErikoismainintaKS:n kartoittajat: Heikki Kyyrönen, Seppo Tuominen, Marko Uotila, Ossi
Karvonen ja Asko Määttä
Kilpailujen EA -tiimi

KS-Gaala palkitut

 2015201420132012
Vuoden tyttösuunnistajaElisa MattilaLotta LuukkonenHenna PylvänäinenHenna Pylvänäinen
Vuoden poikasuunnistajaAaro OjalaNiklas HeikkiläNiklas HeikkiläNiklas Heikkilä
Vuoden nuori tyttösuunnistajaTuuli SuutariHenna PylvänäinenMirka SuutariMirka Suutari
Vuoden nuori poikasuunnistajaNiklas HeikkiläElmeri ToivanenSauli PietikäinenJoona Tynys
Vuoden tsemppariKirsi KiiskinenEveliina HasuErika TammilehtoSauli Pietikäinen
Vuoden talkoolainenJyrki HyyrynenJarkko TynysPetteri RankinenJorma Laukkanen
Vuoden KS:läinenRauno Vanhalakka, Pertti Vanhalakka, Jouko Vääränen, Hannu Töyrylä, Ossi KarvonenMauri KarnaattuPiritta WartiainenHannu Peni
Vuoden suunnistustekoIltarastien tulospalveluohjelman kehittäminen, Vesa VainikainenH190 viesti-SMPäivi Kekin MMAsko Määtän kartoitusprojektit ja yö-kupin junailu
Vuoden joukkueNaisten hiihtosuunnistuksen SM-hopeaviestijoukkueNuorten Jukola 1. joukkue (4. sija)Hiihtosuunnistuksen parisprintin SMLumi-Toukola naisten 1. joukkue
Vuoden suunnistajaSauli PietikäinenMirka SuutariSari VääränenSari Vääränen
ERIKOISPALKINNOTVuoden tulokas
Arttu Lindqvist

Vuoden komeetta
Henna Pylvänäinen

Nuorten Juklan 1. joukkue

NRC:n osallistuneet RR-ikäiset
Läpimurto
Tuuli Suutari

Kohti Salamavaloja
Jukka Tani

NRC:n osallistuneet RR-ikäiset
Tulokas
Lotta Luukkonen

Nuorten Jukolan 1. joukkue (7. sija)

NRC:n osallistuneet RR-ikäiset