Venlailta 18.3.
Ajattelimme, että olisi kiva vain istua kiireettomästi alas ja vaihtaa kuulumisia sekä tutustua paremin seuramme jäseniin. Tästä lähti ajatus järjestää Venlailta.
Venlailta on tarkoitettu kaikille seuramme yli 14-vuotiaille naisille.
Illan tarkoituksena on viettää aikaa seuramme naisten kesken ulkoilun, saunan ja ruokailun merkeissä.
Aloitamme klo 17 Porukkatalolla (Savonkatu 23) muodostamalla sopivia lenkkiporukoita ja lähdemme ulos nostattamaan hikeä pintaan ennen saunomista. Lenkin jälkeen on sauna lämpimänä ja salaattibuffet katettuna Porukkatalon 2. kerroksessa. Halutessasi voit tuoda nyyttäri periaatteella pientä täydennystä salaattipöytään. Kun mahat ovat täynnä, on luvassa pieni ohjelmaosuus, joka sisältää ainakin tutstumista, haastatteluja ja spekulointia. Ilta on tarkoitus pitää vapaamuotoisena ja iltaan voi osallistua myös osaksi aikaa.
Ohjelma:
klo 17 yhteislenkki
klo 18 saunat ja salaattibuffet
klo 19 ohjelma osuus
Kutsu iltamaan on lähetetty sähköpostilla seuramme naisille, mutta posti ei ole saavuttanut kaikkia virheellisten tai puuttuvien tietojen vuoksi. Näillä tiedoilla löydät kuitenkin perille, joten lämpimästi tervetuloa!