[Valmennus] SM-viesti

Heikki Kyyrönen kyyronen at kymp.net
Thu Sep 15 19:20:39 EEST 2016


Sain tänään mainostoimistosta seuran viirit. valitettavasti niiden värit eivät ole ihan kohdallaan ja mainostoimisto lupasi tehdä uudet. Ne ovat käytössä sitten ensi kaudella.

Laitan kuitenkin varteen muutaman käsiviirin. Niitä voi sitten heilutella palkintopallilla. Ei se paljon haittaa, vaikka turkoosi on kirkkaan sinistä ja karhun ruskea turkki vivahtaa vihreään:-)

Toimitan huomenna viirit jollekin autokunnalle.

Minulla on myös se entinen, kevyt vavan päässä oleva viiri, ja se kannatta virittää repuille tai tuulisuojateltalle.

Muistakaa: ei yliyrittämistä ainakaan karsinnoissa. Ja sen viime sunnuntain jälkipalaverin johdosta muutin sprinttitaktiikkaani ja jätin AM-sprintissä kovassa kiireessä muka selvän kakkosrastin koodin katsomatta ajan säästämiseksi. Hylsy tuli. Palaankin nyt takaisin omiin rutiineihin ja hukkaan 2 sek/rasti tarkistamalla aina koodin:-)

Ja viestissä ratkaisut pitää jättää ankkureille. Väliosuuksilla voidaan kisa vain hävitä.

Menestystä!

Heikki



-----Alkuperäinen viesti-----
Lähettäjä: Valmennus [mailto:valmennus-bounces at kouvolansuunnistajat.fi] Puolesta valmentaja at kouvolansuunnistajat.fi
Lähetetty: 15. syyskuutata 2016 18:37
Vastaanottaja: Valmennus at kouvolansuunnistajat.fi
Aihe: [Valmennus] SM-viesti

Moikka

Tässä siis SM-viestin joukkueet:
H16
Pyry, Arttu, Niklas

D16 1
Elina, Liisa, Elisa

D16 2
Lotta, Riikka, Tanja

H20
Joona, Mikael, Eemil

D20
Tuuli, Henna, Noora

Tällä hetkellä Riikalla ja Eemilillä on peintä flunssaa, mutta pystyvät varmaankin juoksemaan sunnuntaina.
Muistakaa kaikki vaihtaa kisan ja treenin jälkee heti kuivaa päälle ja pestä käsiä, jotta pysytään terveenä. Ja jos ilmenee jotain flunssaisuutta tai vammoja yms. laittakaa mulle heti viestiä.

Nimetään jokaiselle joukkueella vielä oma jojo (joukkueen johtaja) selkeyttämään toimintaa kisapaikalla. Jos juoksijoilla on toiveita oman joukkueen jojosta laitelkaa viestiä ja huoltajat jotka olette kisapaikalla voitte ilmiantaa itsenne (muuten pommitan teitä viesteillä).

Käykäähän kisasivuilla lukemassa vielä kilpailuohjeet ja Marttiinan laatimat hyvät viestiohjeet
(http://kouvolansuunnistajat.fi/wp-content/uploads/2014/06/Viestisuunnistus-kevyempi.pdf?94782e)

Tuuli tuo kisapaikalle teltan ja viirin.

Muutama kyytiasia Lotta ja Eemil, jotka tulevat vain viestiin ovat vailla kyytiä. Jos tiedät jonkun, jonka kyydillä he voisivat päästä pohjanmaalle (muuten varmaankin junalla) tai jos teidän kyytiin mahtuu paluumatkalle ilmoitelkaa.

Tuon viestin kisapaikalle mustat nauhat, niin joustaan viesti surunauhat käsivarressa Mikan muistolle.

Viikonlopun molemmat kisat ratkaistaan sunnistamalla, sprintissä suunnistaka tarkasti ja akresiivisesti, Viestissä pitää suunnistaa varmasti ja tarkasti!

-Mirka
044 2801830


_______________________________________________
Valmennus mailing list
Valmennus at kouvolansuunnistajat.fi
http://kouvolansuunnistajat.fi/mailman/listinfo/valmennus_kouvolansuunnistajat.fi





More information about the Valmennus mailing list